SPZOZ Dęblin

Udzielanie świadczeń zdrowotnych na jak najwyższym poziomie

- SPZOZ w Dęblinie, Księga Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwa Informacji Edycja nr 6. Zgodna z wymogami normy PN-EN ISO 9001:2015 i PN-ISO IEC 27001:2014-12.

W oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia świadczymy wykonywanie zabiegów fizjoterapeutycznych w warunkach ambulatoryjnych.

Przyjęcia na fizjoterapię ambulatoryjną i jej udzielanie odbywa się w oparciu o następujące zasady:

  1. Na zabiegi fizjoterapeutyczne w warunkach ambulatoryjnych kierują lekarze ubezpieczenia zdrowotnego (lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarze specjaliści);
  2. Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne w cyklu do 10 dni, z maksymalnie 5 zabiegami dziennie;
  3. Skierowanie należy zarejestrować do 30 dni od jego wystawienia;
  4. Świadczenia fizjoterapii ambulatoryjnej udzielane są przez 5 dni w tygodniu;
  5. Ilość miejsc w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej ograniczona jest limitem kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
  6. Szczegółowe informacje można uzyskać w Gabinecie Rehabilitacji i Fizjoterapii, bądź pod nr. tel. 728 397 528

Pracownia fizjoterapii posiada szeroką ofertę zabiegów fizjoterapeutycznych z zakresu: kinezyterapii, fizykoterapii oraz masażu leczniczego, kąpieli wodnych wirowych. Zabiegi wykonywane są w przestronnych gabinetach wyposażonych w aparaturę zabiegową i sprzęt do ćwiczeń rehabilitacyjnych.

GABINETY FIZYKOTERAPIIw których prowadzone są zabiegi:

  1. elektroterapii;
  2. laseroterapii;
  3. krioterapii;
  4. leczenia polem magnetycznym niskiej i wysokiej częstotliwości;
  5. terapii ultradźwiękowej;
  6. terapii falą uderzeniową.

GABINET KINEZYTERAPIIsala kinezyterapeutyczna, w której prowadzone są rożne formy usprawniania:

  1. ćwiczenia czynne;
  2. ćwiczenia bierne;
  3. ćwiczenia czynno-bierne i wspomagane;
  4. ćwiczenia oporowe;
  5. ćwiczenia w odciążeniu;
  6. wyciągi;
  7. ćwiczenia indywidualne, wykorzystując różne metody terapeutyczne;

GABINET MASAŻUw którym wykonywane są następujące zabiegi:

  1. masaż klasyczny ręczny;
  2. masaż limfatyczny.

Oferujemy Państwu szeroki zakres usług:

  1. Galwanizacja;
  2. Jonoforeza;
  3. Prądy diadynamiczne;
  4. Prądy Tens;
  5. Prądy Traberta;
  6. Prądy Nemeca;
  7. Prądy Kotza;
  8. Elektrostymulacja;
  9. Fonoforeza;
  10. Ultradźwięki;
  11. Laser;
  12. Sollux;
  13. Impulsowe pole elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości;
  14. Tonoliza;
  15. Impulsowe pole magnetyczne niskiej częstotliwości;
  16. Krioterapia;
  17. Masaż ręczny;
  18. Masaż limfatyczny;
  19. Ćwiczenia czynne;
  20. Ćwiczenia czynno – bierne indywidualna praca z pacjentem;
  21. Ćwiczenia bierne – indywidualna praca z pacjentem;
  22. Ćwiczenia samowspomagane;
  23. Ćwiczenia w odciążeniu;
  24. Ćwiczenia w odciążeniu z oporem;
  25. Wyciągi;

Świadczeń z zakresu Rehabilitacji i Fizjoterapii udzielają:

  1. mgr Joanna Banaś;
  2. mgr Urszula Giermakowska;
  3. mgr Anna Mitura;
  4. mgr Agnieszka Lech.

Harmonogram pracy Gabinetu Rehabilitacji i Fizjoterapii:

tel. 728 397 528

Dzień tygodnia Godziny pracy w gabinecie
Poniedziałek 8:00 – 18:00
Wtorek 8:00 – 18:00
Środa 8:00 – 18:00
Czwartek 8:00 – 18:00
Piątek 8:00 – 18:00

Zabiegi komercyjne:

Masaż relaksacyjny kręgosłupa;

To idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. Masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Masowanie pleców i karku sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego funkcjonowania. Jest pomocny w łagodzeniu takich dolegliwości jak napięcie psychiczne, skurcze mięśniowe, bóle stawów i mięśni napięciowe bóle głowy i inne.

Laser wysokoenergetyczny;

Terapia laserem wysokoenergetycznym jest szybką i skuteczną metodą leczenia, która nie wywołuje skutków ubocznych. Wywiera on bardzo silny wpływ na ludzką tkankę. Do najbardziej znaczących efektów klinicznych zaliczamy: uśmierzenie bólu, biostymulację, działanie przeciwzapalne, działanie przeciwobrzękowe, rozszerzenie naczyń.

Wskazania do stosowania lasera wysokoenergetycznego: choroba zwyrodnieniowa stawów, bark zamrożony, blizna podostra i przewlekła, bóle grzbietu, ból lędźwiowo krzyżowy, ból odcinka szyjnego kręgosłupa, jałowa martwica guzowatości kości piszczelowej, niedowład nerwu twarzowego, opryszczka wargowa, rany otwarte, redukcja bólu, regeneracja nerwu, relaksacja mięśni / punkty spustowe, skręcenie, zapalenie kaletki, zapalenie nadkłykcia kości ramiennej, zapalenie pochewki ścięgna, zapalenie rozcięgna podeszwowego, zapalenie ścięgna, zapalenie więzadła rzepki „kolano skoczka”, zespół bolesnego barku, zespół cieśni nadgarstka, zespół kanału stępu, zespół mięśnia piszczelowego.

Drenaż limfatyczny mechaniczny;

To masaż uciskowy usprawnia krążenie limfy. Jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia obrzęków kończyn. W nowoczesnej medycynie estetycznej drenaż limfatyczny stał się niezbędnym elementem wspierającym zabiegi odchudzania i redukcji cellulitu. Jest techniką masażu, której zadaniem jest poprawa metabolizmu, pobudzenie układu limfatycznego przyspieszającego proces oczyszczania organizmu z toksyn. Oznacza to, że drenaż limfatyczny (presoterapia) wspomaga transfer tłuszczu uwolnionego podczas zabiegów odchudzających, modelujących sylwetkę Drenaż limfatyczny, to idealny masaż stosowany w leczeniu tzw. zespołu „ciężkich nóg”, niezbędny dla kobiet chodzących na wysokich obcasach, pań wykonujących pracę w pozycji stojącej.

Więcej informacji:

Kinesjotaping

Inaczej plastrowanie dynamiczne, polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom. Zostały one opracowane na początku lat 70. ub. w. przez japońskiego doktora Kenzo Kase, a największą popularność zyskały w latach 90. Plastry stworzone są z bawełny i kleju akrylowego. Mają one grubość i ciężar zbliżony do skóry i podobnie jak ona są dość rozciągliwe. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Jak działa kinesiotaping? Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami – właśnie ten efekt jest kluczowy dla działania kinestiotapingu. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również wpływ na odczuwanie bólu, który jest jednym ze wskazań do kinesiotapingu. Wskazania: ból pourazowy (będący wynikiem kontuzji lub wypadku), ból kręgosłupa (zespoły bólowe kręgosłupa) – plastry łagodzą nie tylko ból kręgosłupa, lecz także inne objawy, tj. ograniczenie zakresu ruchu, uczucie zablokowania w kręgosłupie, ostry i promieniujący do kończyn ból, a nawet zawroty głowy, bóle reumatyczne, po operacjach – kinesiotaping może zmniejszać nawet anormalny i ostry ból.

Masaż bańkami

Bańka chińska jest dobra nie tylko na brzuch i cellulit. Stosuje się ją również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych. Bańki chińskie wykorzystywane są m.in. w masażu leczniczo-relaksacyjnym. Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała. Zastosowanie bańki chińskiej w lecznictwie: bóle kręgosłupa, dolegliwości mięśniowe, problemy ze stawami, bóle różnego pochodzenia (w tym migrenowe i nerwobóle), problemy z ukrwieniem. Zastosowanie bańki chińskiej w kosmetologii: usuwanie cellulitu, redukcja tłuszczu z brzucha, ud i pośladków, zmniejszenie widoczności rozstępów, wymodelowanie sylwetki.

Masaż blackroll twister

Rekomendowany do rozbijania zrostów, zgrubień i restrykcji tkanki powierzchownej. W szczególności polecany do rehabilitacji i umobilniania blizn. Rezultatem korzystania z BLACKROLL Twister są wzrost krążenia, stymulacja punktów i taśm bólowych oraz nawodnienie tkanek miękkich i powięzi. Odpowiedni do relaksacji mięśni i powięzi klatki piersiowej, przedramion, karku, czy stopy. Szczególnie rekomendowany w schorzeniach cieśni nadgarstka oraz łokcia golfisty i tenisisty.

Terapia falą uderzeniową

Urządzenie do terapii falą uderzeniową pozwala na efektywne leczenie chronicznego bólu układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia pozawala na leczenie bólu związanego z przewlekłymi stanami zapalnymi i zwyrodnieniami ścięgien, torebek stawowych, wiązadeł oraz mięśni i kości. Fala uderzeniowa z powodzeniem stosowana jest także w medycynie estetycznej.

Więcej informacji:

Terapia falą uderzeniową